X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
פראג
מסלולי טיול בפראגנקודות עניין בפראגטיפים והמלצות לפראגמלון מומלץ בפראגאטרקציות בפראגהצגות בפראגהשכרת רכב בפראגקניות בפראגשאטלים בפראגטיסה זולה לפראג
 

מפראג לדרזדן - טיול מחוץ לפראג

טיול כוכב יומי מפראג לעיר דרזדן בגרמניה

פראג נחשבת לאחד היעדים המרכזיים במפת התיירות האירופאית, בשל יופי בלתי נתפס ומגוון רחב של מוקדי עניין. קל מאד למצוא אטרקציות בפראג שימלאו את תוכנית הטיול שלכם לחלוטין, בלי קשר למשכו. כשמתכננים טיול בפראג, אנחנו ממליצים לכם להשאיר יום אחד לפחות לביקור בסביבה הקרובה. במילים אחרות: לעשות טיול כוכב מפראג לעיר אחרת, או אפילו למדינה אחרת. אופציה פופולארית מאד, עקב אלף ואחת סיבות, היא להגיע לעיר הגרמנית דרזדן (Dresden).

הזמן עכשיו טיול יומי מודרך מפראג לדרזדן >>

העיר דרזדן גרמניה בהשתקפות על הנהר

העיר שנולדה מחדש

מפראג לדרזדן (From Prague to Dresden) - דרזדן, בירת חבל סקסוניה בגרמניה, הייתה תמיד עיר יפה. חודש פברואר בשנת 1945 שינה הכול. הימים היו ימי מלחמת העולם השנייה, כשבעלות הברית תקפו את גרמניה לקראת השלבים המכריעים של המלחמה. דרזדן, שעד אז הצליחה לשרוד את המתקפה, נמחקה כמעט לחלוטין. במשך שלושת ימי ההפצצות מבנים היסטוריים חשובים בה נחרבו וכ-100,000 תושבים נהרגו. במהלך עשרות השנים שחלפו מאז העיר שוקמה וחלקים רבים ממנה שוחזרו, מה שהחזיר אותה למפת התיירות, ובגדול.

הזמן עכשיו טיול מודרך מפראג לדרזדן במחיר משתלם >>

הסגנון העיצובי והארכיטקטרוני המאפיין את דרזדן הוא סגנון הבארוק, שהיא נחשבת למייצגת שלו בגרמניה. סיור ברחובות העיר, בסמטאותיו ובכיכרותיה הופך בתנאים האלה לחוויה מעשירה, עם המון הזדמנויות לתמונות נוף.

דרזדן גרמניה

בתפריט: עתיק לצד חדש

דרזדן, כמו יעדים תיירותיים בולטים אחרים באירופה, היא עיר של ניגודים. בהתאם להיסטוריה של העיר, לא מפתיע שהניגוד המרכזי בה הוא בין הישן לחדש. במסלולי הליכה שאתם עושים בעיר תוכלו להיתקל במבנים שנראים כאילו עומדים על תלם כמה מאות שנים, ולצדם מבנים מודרניים בעיצובים עכשוויים. במדרחוב בשם פראגר תוכלו לראות את הניגוד הזה במיטבו. יש בו מספר מועט של שרידים מלפני כמה מאות שנים, דוגמת כנסיית הצלב הקדוש הנמצאת במרכז אזור "השוק הישן", ולצד זה מלונות יוקרה, מסעדות ומרכזי תרבות שנבנו לא מכבר.

השוק החדש, כפי שניתן להסיק משמו, הוא אחד האזורים שחוו את הנזק הגדול ביותר בתקופת המלחמה. כנסיית הגבירה, מהמבנים הבולטים באזור, הוחרבה במתקפה, כך שנשאר רק מקטע קיר בודד שלה. בשנת 1991 הוחלט לבנות אותה מחדש, בנייה שלקחה ארבע שנים. מבנה חשוב אחר שנהרס ושוחזר הוא ארמון הרזידנס שלוס: ארמון זה שימש מאז המאה ה-13 כארמון שליטי סקסוניה, נפתח מחדש לפני קצת יותר מעשור וכולל כיום גם גלריות, תצוגות ופריטי אומנות למכביר. השיקום של ארמון צווינגר, מבנה חשוב נוסף בעיר, היה פשוט יותר, כאשר הפגיעה שעבר במלחמה הייתה קטנה יותר. מומלץ מאד לבקר בארמון, בגנים שלו ובמוזיאונים לאומנות ולמדע הפועלים במסגרתו. בארמון אוספים מרשימים של כלי חרסינה ונשקים.

אתרים אחרים שראויים לביקור בדרדזן הם ארמון פילניץ (ממוקם בקצה העיר ,ולכן חמק לחלוטין מפגיעה במלחמה), בית האופרה ועוד.

מרכז העיר דרזדן

תביאו את הארנק

הישראלים פשוט אוהבים לעשות קניות (גם) כשהם נמצאים בטיול באחת המדינות מעבר לים. מהבחינה הזו, נחשבת זדרדן לגן עדן של ממש. המחירים בה זולים, אפילו זולים מאד, אפילו ביחס לגרמניה: אם תמצאו בה מילקי, ייתכן שהוא יהיה זול בצורה משמעותית מאשר בברלין. רחובות העיר עמוסים בחנויות המציעות כל טוב, כשמרכזי הקניות הבולטים בעיר – למשל האלטמרקט גאלרי או הפרימרק – מציעים אינספור אפשרויות לקניות.

הזמן עכשיו סיור שאסור לפספס בדרזדן >>

דרכי הגעה מפראג לדרזדן

בין פראג לדרזדן מפרידים כ-150 ק''מ. לא מרחק קטן, אבל כזה שניתן לעבור תוך מספר שעות באמצעות כלי תחבורה מהיר. דרך נוחה היא באמצעות אוטובוס, היוצא מלב פראג ומאפשרת לבצע את הנסיעה במחיר סביר. רכבת תהיה קצת יותר מהירה, אבל גם יקרה יותר ונגישה פחות בתוך פראג.

אופציה נפוצה אחרת היא להזמין סיור יום מפראג, הכולל הסעה לעיר וביקור במוקדי התיירות המרכזיים שלה.

העיר דרזדן גרמניה בצילום אווירי

 

כתבות שאולי יעניינו אותך