X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
פראג
מסלולי טיול בפראגנקודות עניין בפראגטיפים והמלצות לפראגמלון מומלץ בפראגאטרקציות בפראגהצגות בפראגהשכרת רכב בפראגקניות בפראגשאטלים בפראגטיסה זולה לפראג
 

טיול בצ'כיה האחרת - לחזור לתקופת האבירים

טיול לצ'סקי קרומלוב וצ'סקה בודייוביצה

כמעט כל מי שמגיע לצ'כיה עושה זאת על מנת לבקר בפראג – עיר הבירה של המדינה ואחת מבירות התיירות של אירופה כולה. בפראג יש המון מה לעשות ולראות, אך גם בסביבתה. אם אתם נמצאים בפראג אנחנו ממליצים לכם לחשוב ברצינות על טיול יום היוצא מהעיר, או אפילו מספר טיולים. במרחק של כשעתיים נסיעה נמצא יעד שפשוט קורא לכם, בצ'כית מסורתית, והוא עונה לשם דרום בוהמה.

אנחנו נתייחס כאן לשתי ערים המהוות מרכז הביקור במחוז: צ'סקה בודייוביצה (Ceske Bodejovice) וצ'סקי קרומלוב (Cesky Krumlov), שתיהן מבטאות את מה שאפשר לכנות "צ'כיה האחרת".

הזמינו עכשיו טיול מודרך לערים הקסומות צ'סקה ובודייוביצה >>

העיר המדהימה צ'סקי קרומלוב (Cesky Krumlov) מבט מלמעלה

צ'סקה בודייוביצה: יעד חובה לחובבי הבירה

צ'סקה בודייוביצה (České Budějovice) היא העיר הגדולה ביותר במחוז והמרכז הכלכלי והתרבותי שלו. בעיר מספר מוקדי עניין: רוב התיירים מגיעים בשלב זה או אחר לכיכר המרכזית, שמציעה עבור הספורטיביים שבהם אתגר לא קטן: טיפוס 225 לראש המגדל השחור, כשהפרס הוא תצפית מרהיבה על האזור כולו. הכיכר הענקית כוללת פסל של שמשון, ובסביבתה המגדל הלבן, המנזר הדומיניקני, כנסיית סנט ניקולאס ועוד.

בצ'סקה בודייוביצה (Czech Budejovice) מבשלת בירה מפורסמת מאד, שהוקמה עוד במאה ה-13 ושירתה במשך השנים כמה מהקיסרים החשובים ביותר של האימפריה הרומית. תוכלו להתנסות במבשלה בלגימת בירות ממיטב התוצרת המקומית, ובעיקר הבירה בשם "באדוויזר" (ידועה גם כ"באדוואר", או "צ'כוואר").

הזמינו עכשיו טיול מודרך לערים הקסומות צ'סקה ובודייוביצה >>

העיר המדהימה בצ'סקה בודייוביצה

היופי של צ'סקי קרומלוב (או: קדימה, לימי הביניים!)

צ'סקי קרומלוב (Český Krumlov) היא עיירה שתחזיר אתכם במנהרת הזמן ותיקח אתכם עד ימי הביניים. הכול התחיל במצודה קטנה, שגדלה עם הזמן והפכה לטירה גדולה מאד – למעשה, רק מצודת פראג המפורסמת גדולה ממנה בצ'כיה, כשהפער הוא ארבעה מטרים בלבד. מעבר לגודלה, הייחוד של הטירה הוא בשילוב שהיא מציעה בין מספר סגנונות בנייה: חלקים ממנה נבנו בסגנון גותי, בעוד אחרים על פי אמות המידה של סגנון הרנסנס, כמה מאות שנים לאחר מכן. לטירה ביטוי של סגנונות נוספים, דוגמת הבארוק והרוקוקו. יש מספר וריאציות של טיולים בטירה: סיור למתחילים בו ניתן להתרשם מכרכרת הזהב עוצרת הנשימה (ומעוררת הקנאה), סיור שנושאו היסטוריית המשפחה שהתגוררה בה, הסיור המתמקד בתיאטרון הבארוק (העתיק מסוגו בעולם) ועוד.

הארכיטקטורה בצ'סקי קרומלוב היא סימן ההיכר שלה, כשבהליכה רגועה בה אפשר להיתקל בהמון מוקדי עניין: הטירה מוקפת הגנים, כנסיית ויטוס הקדוש, מוזיאונים, חנויות, מסעדות ועוד. כל היופי שמקיף אתכם מסביר מדוע היא הוגדרה כאתר מורשת עולמית על ידי ארגון אונ''סקו.

שימו לב שגם עבור המעוניינים בטיול קצת שונה, בחיק הטבע, האזור מספק פתרונות. בנהר הולטאבה המקיף את העיירה תוכלו לשוט על קיאקים, לעשות פיקניק מפנק או אפילו להעביר לילה באתר הקמפינג.

איך מגיעים לאזור הקסום הזה?

כאמור, מרחק של כשעתיים נסיעה מפריד בין פראג לצ'סקה בודייוביצה, כאשר לאחר מכן יש להדרים 25 ק''מ נוספים על מנת להגיע לצ'סקי קרומלוב (Cesky Krumlov). האופציה הראשונה להגיע לנקודת ההתחלה היא באמצעות אוטובוס היוצא מפראג, כאשר הנסיעה נמשכת בין שעתיים וחצי לשלוש. הבעיה כאן, מעבר לפרק הזמן הארוך של הנסיעה, היא שבהיעדר רכב ההתניידות בערים עצמן, כמו גם ביניהן, הופכת למורכבת או אפילו מייגעת. לצ'סקה בודייוביצה אפשר להגיע באמצעות רכבת, ומשם להמשיך באוטובוס דרומה.

אפשרות נוחה יותר היא להצטרף לסיור מאורגן היוצא מפראג, שלא רק מגיע לערים עצמן אלא גם עובר בנקודות התיירותיות המרכזיות שלהן, עם הסברים (באנגלית). המעוניינים להוסיף עצמאות למשוואת הטיול שלהם יכולים להשכיר רכב בפראג, ומשם להגיע ביתר קלות לנקודות השונות שבמסלול: ההשכרה לא אמורה לעלות יותר מדי. ואגב, אם אתם משלבים טיול במדינות נוספות, הגעה לאזור הזה היא אידיאלית: צ'סקי קרומלוב ממוקמת במרחק של שעת נסיעה אחת בלבד מהגבול האוסטרי.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך