X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
פראג
מסלולי טיול בפראגנקודות עניין בפראגטיפים והמלצות לפראגמלון מומלץ בפראגאטרקציות בפראגהצגות בפראגהשכרת רכב בפראגקניות בפראגשאטלים בפראגטיסה זולה לפראג
 

פראג קלאסיקה של אירופה

חופשה קסומה בפראג

בואו נצא לסיור באחת הערים המרשימות - פראג קלסיקה של אירופה (פראג קלאסיקה של אירופה). אחד מסמליה התיירותיים החשובים ביותר של פראג הוא הגשר ההיסטורי המפורסם החוצה את נהר הוולטבה. בנייתו של גשר קארל החלה בשנת 1357, בזמנו של קארל הרביעי. אורכו של הגשר הוא 516 מ' ורוחבו כ- 10 מ'. הוא נשען על 16 קשתות, ומוצבים עליו 30 פסלים שונים העתיק בפסלי הגשר הוא פסלו של ישו התלוי על צלב גבוה ועליו כתובת עברית באותיות זהב: "קדוש, קדוש, קדוש יהווה צבאות".

מטיילים במרכז העיר העתיקה של פראג

נקודות עניין בפראג

המרכז העתיק של פראג הוכרז בשנת 1992 כאתר מורשת עולמית של ארגון אונסק"ו .

האתר המפורסם ביותר בעיר היא מצודת פראג – אחת הטירות הגדולות בעולם והעתיקה שבהם – המורכבת מאוסף של ארמונות, חצרות, כנסיות, קתדראלות וגנים רבים, שנבנו בתקופות שונות.

בכיכר העיר העתיקה נמצא בית העירייה הישן הבנוי מכמה בתים שחוברו להם יחדיו ובמשך השנים התרחשו בהם מספר אירועים היסטוריים בתולדות העיר והמדינה. בבניין ישנה גלריית אמנות ובחזיתו השעון האסטרונומי המפורסם, שבכל שעה עגולה יוצאת תהלוכת שליחים מתוכו.

בית העירייה החדש בנוי בסגנון אר- נובו. זהו ארט-נובו במיטבו . בבניין המפואר גלריות רבות, ואולם קונצרטים גדול בו נערך מדי שנה הקונצרט הפותח של פסטיבל המוזיקה הגדול של העיר. בקונצרט  מושמעת תמיד יצירתו של סמטנה "מולדתי" שצליליה נתנו השראה ל"התקווה".

נקודות עניין בפראג בעיר העתיקה של פראג

בכיכר וצלאב מוצפת התיירים התרחשו אירועים חשובים בחיי העיר והאומה הצ'כית, החל מהפגנות כנגד הנאצים לפני הכיבוש, הפגנות שמחה בימי השחרור, הפגנות כנגד הדיכוי הרוסי וביניהן  ההצתה העצמית של יאן פלאך וממשיכיו והפגנות השמחה עם נפילת משטר הקומוניזם ושובו של החופש.

הבית הרוקד הוא בניין ייחודי הבנוי בצורה מעוותת כדי לשוות לו צורה של תנועת ריקוד, ידוע גם בכינויו "ג'ינג'ר ופרד" – על שמם של צמד הרקדנים פרד אסטר וג'ינג'ר רוג'רס.

היסטוריה ותרבות יהודית בפראג

אלטנוישול הוא בית הכנסת הפעיל העתיק ביותר באירופה אשר נבנה במאה ה-13. סגנון הבנייה הגותי של בית הכנסת מעניק אמינות לאגדה המספרת כי המהר"ל השמיד את הגולם שיצר בעלית הגג של בת הכנסת, וכי שרידיו מונחים שם עד היום.

המוזיאון היהודי נחלק על פני בתי הכנסת מייזל, פנקס, קלאוס והספרדי הוא מהבניינים המעטים שנותרו מהגטו היהודי העתיק של פראג. בבתי הכנסת קלאוס ומייזל מוצגת תערוכה מעניינת של יודאיקה. בית הכנסת פנקס מנציח את יהודי צ'כיה ומורביה שנספו בשואה, כולל שמות 77,297 היהודים שהומתו החקוקים על קירותיו, ותערוכה של ציורי ילדים מגיטו טרזינשטאט הקרוב לעיר. בתי הכנסת שוקמו לאחר שהושחתו מרטיבות השיטפונות שפקדו את העיר. מוזיאון הגטו בטרזין מציג ציורים של ילדים יהודיים שנספו בשואה, חלקים מסרט התעמולה של הנאצים ועוד.

בית הקברות היהודי הישן הוא העתיק ביותר שנשתמר באירופה, והוא מסמל לרבים את חורבנה של קהילת יהודי פראג בשואה. המצבות המגובבות אחת על גבי השנייה הולכות ומתפוררות וחלקן אף נבלעות באדמה. המצבה העתיקה ביותר, אשר הוחלפה בהעתק, היא משנת 1439, והיא שייכת למשורר החצר אביגדור קארו. שם נמצא גם קברו של המהר"ל, יוצר הגולם. בית הקברות נסגר לשימוש כבר במאה ה-18.

קולינריה בפראג

בפראג מסעדות ובתי קפה רבים. מסעדות מקומיות רבות מגישות אוכל צ'כי מסורתי כמו צלעות חזיר ובשר חזיר ברוטב וכמובן אחד המאכלים הבסיסים של המטבח המקומי, הכופתאות. את האוכל מרטיבים בבירה הצ'כית המשובחת.

הכנת קורטוש בפראג

 

כתבות שאולי יעניינו אותך